Kryptoměny
Rozepisovat se o tom co jsou to kryptoměny, jak a proč vznikl blockchain, Bitcoin a ostatní kryptoměny považuji za naprosto zbytečné. Všechny základní informace o této problematice najdete pomocí "strýčka Google" nebo "tety Viky (Wikipedie)".
Není to tak dávno co se v médiích psalo, že kryptoměny jsou jen nafouknutá bublina. Že technologie blockchainu nemá žádné hodnotné využití... Mnoho škarohlídů jásalo, když hodnota Bitcoinu po dosažení hranice 20 tisíc dolarů za minci začala padat a když její cena byla méně než 3.500 USD za minci, tak predikovali její budoucí hodnotu na nula! Nestalo se a Bitcoin dnes (23. 1.2021) se jeho hodnota pohybuje nad 30 tisíc USD za minci a je osmou největší měnou na světě. Blockchain, Bitcoin a obecně kryptoměny jsou jednoznačně dalším milníkem ve vývoji lidstva. Jak velkým a důležitým milníkem, teprve ukáže čas.
V každém případě, ti kdo chtějí držet krok s dobou se musí umět orientovat minimálně v základních pojmech a musí umět činit základní operace s kryptoměnami. Podle mého názoru není až tak důležité vědět jak přesně funguje blockchain, jak probíhá těžba, či studovat whitepapery. Když řídíte auto, díváte se na televizi nebo pracujete se svým chytrým telefonem, také netušíte jak ty věci uvnitř vlastně fungují. Jen je používáte! S kryptoměnami a nástroji, jak je používat je to stejné. Stačí vám udělat takovou malou kryptoměnovou "autoškolu" a jste ve hře. Bude vám stačit pár základních informací a můžete jako běžný uživatel kryptoměny používat.
Pokud tedy budete jen malý a příležitostný uživatel kryptoměn, bude vám stačit, když budete znát jen základy. Pro držení malého množství kryptoměn vám bohatě bude stačit některá z elektronických peněženek. Například Blockchain.info, tato peněženka je jednoduchá, je v českém jazyce a umožňuje vám nakoupit, držet, přijímat a odesílat základní kryptoměny jako jsou BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum, BCH (Bitcoin Cash) a pár dalších. Tato peněženka funguje jak jako mobilní verze pro mobily, tak i jako desktopová, tedy pro počítače a notebooky. Pro držení většího množství kryptoměn důrazně doporučuji používat takzvaný Hardwarový trezor nebo papírovou offline peněženku.
Držme se zpočátku menšího množství kryptoměn a hledejme peněženku, která je multifunkční a nabízí více než výše uvedená Blockchain.info. Osobně používám služby WIREX. Jde o klasickou bankovní debetní kartu, která se dá nabít z vašeho běžného účtu nebo z vaší bankovní karty. Mimo to, zde ale můžete zcela jednoduše přeměnit své FIAT peníze (klasické peníze EUR, USD, CZK) až na 9 různých kryptoměn a zase zpět, jen několika kliknutími. Získat platební kartu Wirex není nic složitého. Zhruba do týdne od požádání a splnění mezinárodních standardů (KYC podmínek) ji máte ve své poštovní schránce. Wirex dnes vede tyto karty pouze v USD a EUR, vnitřně se dá pracovat i s CZK). Měsíčně vás karta bude stát 1,2 EUR, což je poměrně zanedbatelná částka. S kartou samozřejmě také můžete platit u obchodníků nebo vybírat z bankomatů. Při platbě u obchodníka navíc získáváte cashback ve výši 0,5%.
Kartu Wirex si můžete objednat zde: https://wirexapp.com/r/jan66

Nicméně podle mého názoru je absolutní jednička mezi kryptoměnovými burzami a tou je BINANCE. Jednoduché ovládání, verifikace, nízké poplatky a vše v českém jazyce. Nakoupit, prodat nebi směnit zde kryptoměnu je velmi jednoduché a rychlé
Připravil jsem pro vás jednoduchý návod k registraci a základní úkony na této burze. Doufám, že pro vás bude dobrou pomůckou.
Návod si můžete stáhnou zde: https://1url.cz/6zc06